Yaşlanma, her insanın yaşadığı doğal bir süreç olarak nitelendirilmektedir. Bu doğal süreç içerisinde yaşanabilen çeşitli iz ve değişimler yer alır. Yaşlanmanın verdiği etkiler en çok yüz bölgesinde görülmekte, yüzde yer alan yumuşak doku aşağı doğru kaymakta, deri altında yer alan yağ dokusunda ise çeşitli hacim kayıpları meydana gelebilmektedir.

Yüz bölgesinde yer alan yaşlanma belirtilerine karşılık uygulanan tedavilerde, yüzü bir bütün olarak ele alarak bu anlamda tedaviler gerçekleştirilmektedir. Yüze yağ enjeksiyonu uygulamalarında yanak, dudak, çene ve alın gibi birçok bölgeye yağ enjeksiyon operasyonları gerçekleştirilebilir.

Yağ enjeksiyon işlemlerinde kullanılmakta olan yağ ise, bacak kalça ya da göbek gibi bölgeler içerisinden alınmaktadır. Bu uygulamalarda özel olarak liposuction enjektörleri kullanılmakta, vücudunuzun çeşitli bölgelerinden yağ alımları yapılmaktadır. Liposuction işlemi yapılmakta olan kişilerde, kol ya da bacak bölgesi içerisinde alınan yağlar, göz kapağı estetiği ile göz torbasından alınan yağlar da aynı şekilde kullanılabilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır?

  • Yüz bölgesine uygulanacak olan enjeksiyon işlemlerinde ilk olarak vücudun belli bölgeleri içerisinde alınan yağlar, belli işlemlerden geçirilmektedir.
  • Daha sonrasında yapılan değerlendirilmeler ile uygun bir enjektör yardımı ile enjekte edilir.
  • Hedeflenen bölgelere gerçekleştirilen yağ hücreler, kalıcı ve etkili sonuçların verilmesi, alınmış olan yağların hava ile temasından kaçınarak hedeflenen bölgeye nakledilmesine bağlıdır. Yağların hava ile temasının az olması sağlanır ise, meydana gelebilecek doku kaybının azalış göstermesi de o kadar az miktarda olabilecektir. Böylece nakil işlemi gerçekleştirilen yağların da kalıcı olması sağlanabilir.
  • Yağ hücrelerin canlı kalma durumu, enjeksiyon işlemlerinde kullanılan malzemelere, yapın ilgili olan bölgeden alımının gerçekleştirilmesi ve transfer işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleşmesi gibi birçok etkene bağlıdır. Bu nedenle de yüz bölgesinde uygulanacak yağ enjeksiyonu işlemleri, nasıl uygulandığına göre kalıcılık durumu değişecektir.
  • Yüz bölgesine uygulanacak olan yağ enjeksiyon operasyonlarında, herhangi bir kesi durumu yaşanmamasından ötürü, iz gibi çeşitli sorunların da meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.

Siz de yüze yağ enjeksiyonu konusunda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.