Kişinin yapı itibari ile ya da zayıflıktan ötürü elmacık kemiği görünümü çıkıntı halinde değil ise ya da yaş ilerlemesinden ötürü hacim azalmış ise, elmacık kemiği yağ enjeksiyonu işlemlerinden faydalanabilmektedir.

Yapılan bu işlemler neticesinde çöküntü ve kırışıklıkların önüne geçilerek dolgun ve de genç bir yüz yapısı hedeflenir. Özellikle de doğal ve abartı olmadan uygulanması amacıyla uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Ortalama olarak ise bir sene kadar kalıcı olarak, bireyin günlük hayatlarına hemen geri dönme gibi avantajları bulunur.

Elmacık Kemiği Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Elmacık kemiği yağ enjeksiyonu, hastaların elmacık kemiklerinde yaşa bağlı olarak hacim kaybı, yüzde hedeflenen forma ulaşma ya da şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla tercih edilmekte olan bir yöntem olarak karşımıza çıkabilmektedir. Doktorlar, hastaların elmacık kemiğine talep edilen form ve hacmi verme amaçlı olarak yağ enjeksiyonu işlemleri gerçekleştirir.

Yağ Enjeksiyonu ile Elmacık Kemiği Dolgunlaştırma

Son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen estetik operasyonları arasında yer almakta olan elmacık kemiği yağ enjeksiyonu, hyalüronik dolgular ile sağlanarak, kişinin kendi vücudunda yer alan yağlardan faydalanılır. Elmacık kemiklerinin daha çıkık olması amaçlı olarak belli estetik standartlar çerçevesinde bu uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Özellikle ters V şekilde yüz hattına sahip olma amacı ile atılan en önemli adımlar arasında yer almaktadır. Ayrıca cildin de daha gergin bir hal almasına büyük oranda katkı sağlar. Yüzün alt kısımları ve göz çevresinde bulunan kırışıklıklar belirgin oranda azalabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Çene Ucu Dolgusu

Çene ucu yağ enjeksiyonu operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişiler, çok daha keskin bir hata sahip olmak ve günümüzde altın oran olarak nitelendirilen V tipi yüz hattına sahip olmak için yapılan operasyonlardır. Bu şekilde çene ucunda çok daha belirgin ve keskin bir görünüm sağlanarak estetik anlamında tatmin edici işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Elmacık Kemiği Yağ Enjeksiyonu Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

Yapılan işlemler ortalama olarak 45 ila 60 dakika arasında sürmektedir. Ancak öncesinde yapılan işlemler ile toplamda 2 saate kadar uzayabilmektedir.