Dudakların aşırı ince olması, kaş arası ya da dudak ile yanak arasında bulunan aşırı derinleşme durumlarında, bu bölgelere yağ enjeksiyonu operasyonları gerçekleştirilerek genç bir görünüm sağlanmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler bir işlem olarak karşımıza çıkan bu operasyonlar, oldukça etkili sonuçlar sağlayabilmektedir. Oldukça pratik bir yöntem olmasından ötürü, her geçen gün birçok kişi güzelleşme amaçlı olarak bu operasyonlardan faydalanabilmektedir.

Dudağa Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Dudağa yapılmakta olan yağ enjeksiyonu operasyonlarında, bireyin kendisinden alınmakta olan yap dokuları kullanılmaktadır. Genel olarak kök hücre bakımından oldukça zengin olan göbek bölgesi tercih edilebilmektedir. Yağlar, çeşitli özel işlemlerin gerçekleştirilmesi ile kök hücre yoğunlukları çok daha fazla arttırılabilir. Bu işlemler neticesinde yağlardaki erime oranları da daha düşük olacaktır.

Alınan bu yağlar, belli işlemlerden geçirilerek dudak ya da talep edilen bölgelere enjekte edilmektedir. Bu şekilde dudağınız çok daha dolgun bir görünüme kavuşabilmektedir.

Dudağa Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci

Dudağa yağ enjeksiyonu uygulamaları, oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmekte, uygulamaların sonrasında direkt olarak normal hayata devam edilebilmektedir. Lokal anestezi ile ya da anesteziye ihtiyaç duymadan da operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Hyalüronik asit olarak adlandırılan injeksiyonlar, ortalama 6 ila 12 ay kadar etkili olmakta, daha sonrasında tekrardan yapılması gerekebilmektedir. Bu işlemlerin üstünden belli bir zaman geçmesinden sonrasında enjekte edilen yağın belli bir kısmı, erimeden kalır ve daha sonraki uygulamalar içerisinde her seferinde daha az miktarlarda yağ enjeksiyon işlemleri gerçekleştirilebilir.

Dudağa Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Yapılabilir Mi?

Dudağa yağ enjeksiyonlarında kullanılmakta olan silikon ve goreteks gibi maddeler kalıcı özelliğe sahip olsa da oldukça yüksek alerji riskleri ve geri dönüşümsüz olmasından ötürü oldukça sınırlı bir şekilde verilmektedir. Bu nedenle dudağa yağ enjeksiyonu operasyonları kalıcı bir şekilde yapılması mümkün olmamaktadır. Yalnızca yapılan operasyonlarda belli bir zaman geçtikten sonrasında, az bir miktar kalıcı olarak bölgede kalabilmektedir. Ancak tekrarlayan yağ enjeksiyon işlemleri ile kalıcı bir hale getirilebilmektedir. Siz de dudağa yağ enjeksiyonları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.