Yüz estetiklerinin en temel özelliklerinden birisi olarak yer alan burun, yüz görünümünün denge ve orantısı için oldukça büyük bir odak noktası olarak bilinir. Burun formu içerisindeki bir kusur ya da asimetrik düzen doğrultusunda, estetik bakışlarınız çöpe atılabilir ve sizin moral bozukluğu ve özgüven eksikliği yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Bunun haricinde herkesin önemli bir maliyet ya da iyileşme süreçleri ihtiyacı bulunan cerrahi burun şekillendirme hizmetlerine hazır durumda olmayabilir. Bu kişiler, burun yağ enjeksiyonu operasyonları sayesinde, cerrahi işlem gerektirmeden çok daha hızlı bir sağlık hizmeti edinebilir. Kendi vücut yağlarınız ile yapmış olduğunuz hizmetler ile dilediğiniz burun görünümüne kavuşabilirsiniz.

Burun Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

İsminden de anlaşılacağı üzere, bu işlem ile ameliyat gerekmekten burun şekillendirme operasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Cerrahi işlem gerektirmeyen bu kolay işlemleri gerçekleştirmek için en çok tercih edilen operasyon ise liposuction olmaktadır.

Pürüzsüz bir hale getirmek, hacim kazandırmak ya da simetri oluşumu için gerekli yağlar, gıdı gibi küçük bir alandan bile kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Bu operasyon işlemleri, genel anestezi ya da uzun bir iyileşme süreçlerine gerek duymadan oldukça iyi bir düzeltme imkanı sağlayabilir.

Prosedürün doğru bir şekilde tamamlanması, ortalama olarak iki saatten çok daha az bir zamanı kapsar. Yeni bir görünüm, yalnızca cerrahi bir işlem kadar kalıcılık sağlamasa da, dolgu ile kıyasla çok daha uzun ömürlü olabilir.

Burun Yağ Enjeksiyonu Faydaları Nelerdir?

Kalıcı bir şekilde iyileşmeler yalnızca cerrahi müdahaleler ile mümkün bir hale gelse de, ameliyat gerekmeden burun estetiği gerçekleştirmenin sağladığı birçok avantaj da bulunabilir.

  • Oldukça hızlı bir işlem sağlanabilmektedir.
  • Riskleri azaltmakta olan genel anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır.
  • Tedaviler çok daha rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • Sonuç için işlemlerden sonrasında beklemeye veya şişlerin inmesi gibi bir duruma gerek duyulmaz.

Buruna yağ enjeksiyonlarının sağlamış olduğu dezavantajlara bakacak olursak, yağların eriyebilir olması durumlarından ötürü, belli zaman sonrasında eski estetik görünümlere tekrar dönmesi olarak söylenebilmektedir. Bahsettiğimiz gibi bu işlemlerin herhangi bir kalıcılığı bulunmaz.