Son zamanlarda plastik cerrahi alanında en çok ilgi çeken gelişmeler arasında yağ enjeksiyonu operasyonları yer almaktadır. Daha önceki senelerde yağ enjeksiyonları yalnızca dolgu amaçlı olarak yapılırdı. Ancak yapılan çalışmalar, vücuttaki en zengin kaynaklardan birisi olduğunu bizlere gösterdi. Bu kök hücreler ile, eksik olan bölge içerisinde gerekli onarım işlemlerine yardımcı olmakta. Örnek verecek olursak, çeneye yağ enjeksiyonu işlemleri sağlandığında, kök hücreler büyük bir miktarda değişime uğramaktadır. Böylece cildin gençleşmesine yardımcı olur. Yüz haricinde göğüs, kalça ya da bacak gibi estetik işlemlerinde, vücuttaki doku eksikliğinin bulunduğu her bölge için uygulanabilmektedir. Yağ enjeksiyonları yalnızca estetik cerrahide değil, iyileşmeyen yara ya da zarar görmüş ciltler gibi zorlu alanlar içerisinde de oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Çeneye Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Yaşın her geçen zaman içerisinde ilerlemesinin en büyük etkisi, yumuşak dokularda oluşabilecek kayıplardır. Özellikle de göz ve çene bölgesi içerisinde bu durumlar çok daha belirgin bir şekilde hissedilebilmektedir. Bunun haricinde cilt altında yer alan dokular da zayıf bir hale gelerek incelir. Gözyaşı oluk kısımları, burun dudak çizgileri ya da Marionette olarak adlandırılan çizgiler derinleştirilmektedir. Orta yaşı geçen ve ciltte yıpranma bulunan her hasta için yağ enjeksiyonu operasyonu gerçekleştirilebilir. Ayrıca yüz yapısı olarak orta yüzü basık olan, çene ucu geride ve çene hattı zayıf olan bireyler için de yağ enjeksiyonu işlemleri gerçekleştirilerek yüz konturlarının değiştirilmesi sağlanabilir.

Yüzde Hangi Bölgelerde Yağ Enjeksiyonu Yapılır?

Yüz kısmından en çok yağ enjeksiyonu yapılmakta olan yerlere bakacak olursak; şakak, üst göz kapağı, göz çevresi, orta yüz bölgesi burun dudak çizgisi, dudak, alt çene kemiği kenarları, çene ucu, gözyaşı olukları gibi birçok bölge içerisinde operasyonlar sağlanabilmektedir.

Yapılan bu enjeksiyon işlemleri ile beraber, dolgu etkisi olarak sağlanan bölgede yağ ve kök hücre dönüşümleri yeni oluşmakta olan hücreler tarafından sağlanır. Bu yapılan işlemler neticesinde yüz konturları değiştirilir ve derin çizgiler doldurulmaktadır. Siz de çeneye yağ enjeksiyonu işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.