Lipofilling olarak adlandırılan bu işlem, yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkan bir estetik yöntemidir. Ülkemizde ilk olarak dört hasta üzerinde uygulanarak denenmiş ve oldukça yüksek başarı oranlarına ulaşıldığı gözlemlenmiştir.

Bu yöntemler ile insanların belli bölgelerinde yer alan, vücudun belli bölgeleri içerisinde yaşanan görünüm bozukluklarına dair hasarlar giderilebilir, bu şekilde yeni bir estetik görünüm kazanarak daha özgüvenli bireylerin yaşantısına devam etmesi sağlanabilmektedir.

Lipofilling olarak adlandırılan yöntemlerin tam olarak nasıl uygulandığını söyleyecek olursak, daha önce birçok kişinin aklına gelmeyen teknolojiler olduğunu söyleyebilir. Bu estetik yönteminde, hastaların karın bölgesi içerisinde yer alan bölgeden, belli özel enjektörler yardımı ile alınan yağlar, sorun olarak belirlenen bölgeler içerisine enjekte edilebilmektedir.

Bu estetik işlemleri, diğer işlemlere göre kıyaslandığında, sizlere ekstra bir madde bulunan protezler yerine, kendi doğal vücudunuzda yer alan yağlar ile yapılmasıdır. Göbek kısmında yer alan yağlardan doku alımları ile göğüs ya da farklı bir bölge içerisine yağ nakli, ciddi bir operasyon gerektirse de, sonuçları gören tüm bireyler oldukça memnun olmaktadır.

Dokunun varlıklarını devam ettirdiği süre içerisinde, o bölgede hedeflenen görünümlerin sağlanması devam edebilmektedir.

Lipofilling Tedavisi Nedir?

Özellikle de yüz bölgesinde yer alan kusurların daha iyi bir hale gelmesini sağlayan lipofilling tedavisinde, vücudun her bölgesi için de tercih edilebilmektedir. Kozmetik amaçlı olarak genel anlamda yüz bölgesinde , çene, elmacık kemiği ve burun kısmında hacim olarak takviye işlemlerinin gerçekleştirilmesi ya da kusurların düzeltilmesinde kullanılır. Bunun haricinde yine göz kapakları ve dudak gibi alanlarda da sıkça kullanılabilir. Meme dolgunlaştırma işlemlerinde, bacak estetiği amaçlı olarak da yağ doku nakli işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Kozmetik harici kullanımlarına bakacak olursak, yara izleri ya da kötü iyileşmelerde tedavi amaçlı kullanımlar görülebilmektedir.

Lipofillin Avantajları Nelerdir?

Yağ dokuları, kendi dokumuz olmasından ötürü, herhangi bir yapay moleküllerin içerdiği ürünlere göre çeşitli avantajları olmaktadır. Çeşitli alerji reaksiyonları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Yağ dokularında yaşanan dezavantajlar ise, genel olarak anestezi ya da ameliyathane şartlarının gerekmesinden ötürü olarak söylenebilmektedir.