Yanak yağ enjeksiyonu, yalnızca yüz bölgesine değil, vücudun birçok bölgesi için uygulanmakta olan estetik operasyonları olarak nitelendirilebilmektedir. Genel olarak operasyon amacı ise, cilt üzerinde meydana gelmekte olan deformasyonları düzeltmek olmaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemleri ile beraber, ciltte çok daha bir yumuşak görünüm elde ederek, estetik görünüm sağlayarak alanların doldurulması için tercih edilir.

Yanak Yağ Enjeksiyonu İçin Yağlar Nereden Toplanır?

Yanağa yap enjeksiyonu işlemleri için kullanılacak olan yağlar, kişinin kendi vücudu içerisinden toplanmaktadır. En çok yağ birikiminin yer almakta olduğu alanlardan birisi olan karın, genel olarak tercih edilen bölgelerdir. Bunun haricinde yüzlere enjekte etme amaçlı olarak bel ya da kalça bölgelerinden de yağ toplama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Özetleyecek olursak, yağlar bir bireyin vücudunun birçok bölgesi içerisinden toplanabilmektedir. Hatta göz altı torbalarından kurtulmak için de bu bölge üzerinden toplanabilmektedir. Bunun dışında kol ve bacak bölgeleri tercih edilebilmektedir.

Yanak Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yanak yağ enjeksiyonu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak lokal anestezi tercih edilmektedir. Bunun haricinde bazı gereken durumlarda ise genel anestezi altında da bu işlemler sağlanabilmektedir. Genel anestezi, birden fazla müdahale yapılması durumlarında ihtiyaç bulunabilmektedir. Bireyin vücudundan toplanan yağlar, enjeksiyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli santrifüj ve yıkama işlemlerine tabi tutulmaktadır. Daha sonrasında ise, bir enjektör yardımı ile deri altına aktarım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yanak Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Yağ enjeksiyonlarının ardından yanak bölgesindeki dolgunluğun kalıcı olması birden çok faktöre bağlı değişkenlik gösterebilmektedir. Bireyin kendi yağı ne kadar yüksek ise, yanak bölgesinde enjekte edilen yağlar da aynı şekilde kalıcı olacaktır. Örnek verecek olursak, dolgun bir yanak elde etmek için yüz bölgesine enjekte edilmekte olan yağ, bireyin vücut ağırlıklarını koruduğu sürece kalıcılığını sürdürebilir. Bunun haricinde kilo verme durumlarında da yağ kaybı yaşanabilmektedir. Bu nedenle yağ enjeksiyon işlemi ile yapılan yanak dolguları da aynı şekilde kaybolma durumu ile karşı karşıya kalınabilecektir.

Siz de yanak yağ enjeksiyonları ile alakalı detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.